Kira Sigortası Emlakçıyı da Koruyacak mı?

Realsite

Kira Sigortası Emlakçıyı da Koruyacak mı?

www.hurriyet.com.tr haberine göre Trink Kira Sigortası emlak sektöründe büyük bir boşluğu doldurmuş sektöre canlılık kazandırmıştır.

Trink Kira Sigortası’nın satış organizasyonunu üstlenen Kuzey Sigorta’nın Genel Müdürü Derya. Gülgeç, emlak sektörüne yeni bir soluk getiren uygulamanın, sadece ödenmeyen kiraları kapsamadığını bunun yanında aidat, yönetim ve doğalgaz, elektrik, su gibi ödenmeyen diğer giderleri de içerdiğine dikkat çekti. Gülgeç, uygulamanın getirdiklerini “Ayrıca, kiracının tahliyesine ilişkin tüm hukuki süreç, mülk sahibi ile beraber koordine edilecek ve oluşan masraflar da karşılanıyor. Ray Sigorta, Türkiye'nin ekonomik şartları doğrultusunda herkesin ulaşabileceği son derece ekonomik bir prim ile ürünü satışa sundu. Şimdiden ev sahiplerinden birçok talep alıyoruz” diye anlattı.

Böylece kiracıdan kaynaklı maddi zarar için emlak danışmanı mesul tutulmayacak, emlak danışmanları da bu güvence ile daha hızlı kiralamalar yapabileceklerdir. Boş kalmayan gayri menkulün sürekli gelir getirmesi ise ev sahibi için büyük avantaj olacaktır.


Hürriyet Emlak