Tek Kişilik Dev Kadrolar Emlak Danışmanları

Realsite

Tek Kişilik Dev Kadrolar Emlak Danışmanları

Emlak danışmanı denilince aklınıza sadece elinde mevcut olan portföyden size uygun evleri gösteren ve bu esnada ev ile ilgili detayları paylaşan kişiler geliyor değil mi? Oysa bir emlak danışmanı o portföyü elde edişinden size sunuşuna kadar geçen sürede türlü işler yapıyor ve haliyle türlü yetiler kazanıyor.

Bir emlak danışmanı iyi bir teknoloji kullanıcısıdır.

İyi bir emlak danışmanı teknoloji ve bu alandaki son trendlere hakimdir. Elindeki portföye siz nereden ulaştığınızı bir düşünün. Muhtemelen internete girip arama motoruna “satılık ev” yazdınız. Karşınızda binlerce sonuç çıktı. Emlak danışmanı bu rekabet ortamında size ilk sırada çıkabilmek için tüm trendleri ve teknolojik gelişmeleri takip etmek zorundadır.

Bir emlak danışmanı iyi bir pazarlama uzmanıdır.

Bir emlak danışmanı iyi bir satış elemanı olmadan önce iyi bir pazarlama uzmanı olmalıdır. Her koşulda elindeki ürünü iyi analiz etmeli, piyasa koşulları ve güncel haberlere en hızlı ulaşan kişi olmalıdır. Böylece ürünün ne kadar sürede ne kadar bedelle satılacağını doğru saptar ve böylece yanıltıcı bilgiden uzakta kalarak sağlıklı işlemler yapar.

Bir emlak danışmanı iyi bir müşteri temsilcisidir.

Hem alıcı hem satıcıyı temsil ettiği için iyi bir emlak danışmanının edinmesi gereken en önemli etiketlerden birisi de müşteri temsilciliğidir. Portföyün alıcısı ve satıcısını karşı karşıya getirdiğinde her iki tarafın dengelerini sağlıklı kurmalı ve hatta bu aşamada kendi emeğinin karşılığını da korumalıdır. Dengeler bir tarafa doğru bozulduğunda satış ya da kiralama işlemlerinde sorunlar yaşaması doğal olacaktır.

Bir emlak danışmanı iyi bir sosyal medya kullanıcısıdır.  

Birçok insan için boşa harcanan zaman olarak görünse de sosyal medya doğru kullanıldığında kişiye olumlu bir sürü değer katabilir. Güncel haberlerin hızlıca edinebildiği, normal şartlarda ulaşamayacağınız insanlara kolaylıkla erişebildiğiniz, kendinizi kolaylıkla ifade edebildiğiniz bu mecrayı iyi kullanan emlak danışmanları portföylerini daha hızlı ellerinden çıkarabilmektedir.

 

Bu ve daha birçok unvana sahip olan emlak danışmanları piyasadaki rakiplerine fark atarak öne geçebilmektedir. Siz de iyi bir danışman olmak istiyorsanız sürekli kendinizi geliştirecek alanlara yönelmelisiniz.